HABERLER
Genç-Fed, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Davetlisiydi.Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın daveti üzerine Ankara'ya giden Genç-Fed ve Genç Tümsiad yönetimi çeşitli gençlik projeleri ile ilgili istişarelerde bulundu.

İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Sayın Basri Hakan Hakyemez'in makamında ağırladığı Genç-Fed Genel Başkanı Ali Dayıoğlu, Genç Tümsiad Genel Başkanı Mustafa İçöz, Genç-Fed Genel Sekreteri Ahmet Sözbilir ve Genç Tümsiad Ankara Şube başkanı Aybars Ünal'dan oluşan heyet bakanlık tarafından yapılan ve yapılması planlanan bazı projeler ile ilgili bilgi aldı.

Genç-Fed'in ve Genç Tümsiad'ın yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini ve duydukları memnuniyeti dile getiren Hakyemez faaliyet sahasında STK'ları destekleyecek bir yapı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Gençlik ile ilgili her türlü projenin kendilerini heyecanlandırdığını söyleyen Genç-Fed genel başkanı Ali Dayıoğlu ise Genç-Fed'in Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile gerçekleştirdiği Okuldan Okula Sanat projesindeki gençlerin hazırladığı bir tablo hediye etti.

Gençlik istihdamı ve genç iş adamları ile ilgili çalışmalar konusunda ortaklığa her zaman açık olduklarını ortaya koyan Genç Tümsiad genel başkanı Mustafa İçöz ise bu davetten duydukları memnuniyeti belirtti.

Daha sonra Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Şevki Akkaya ve Proje Koordinasyon Genel Müdürü Ramazan Yiğit'in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda genç girşimcilik ve uluslar arası gençlik projeleri ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

Molla Hüsrev Mah. Taştekneler Sokak No.12 Kat 2 Süleymaniye - Fatih/ İSTANBUL | bilgi@gencfed.org